Ook in 2025-2026 heeft Cultuurconnect een divers muzikaal livestreamaanbod voor zorgcentra samengesteld. Kies uit 3 prachtige muzikale voorstellingen om te livestreamen naar een publiek in woonzorgcentra, dienstencentra, zorgvoorzieningen of (kinder)ziekenhuizen. Bereik zo kwetsbare -soms wat vergeten- doelgroepen en bied voor ieder wat wils. Je kiest als voorziening voor één, twee of drie voorstellingen tijdens dit seizoen.

Ook dit seizoen neemt Cultuur Noordrand de kosten voor maximum 15 livestreams in de regio op zich. Eén voorstelling die gestreamd wordt in één gemeente wordt beschouwd als één livestream. Binnen de gemeente kunnen verschillende WZC of zorgvoorzieningen die voorstelling dan via stream volgen.

Ontdek het aanbod hier!

Je kan ook deze editie kiezen om de voorstelling live, dan wel binnen de 3 dagen uitgesteld te bekijken. Uitgesteld kijken biedt de oplossing als het livemoment echt niet haalbaar is in de dagelijkse activiteiten van jouw centrum.

Dit seizoen test Cultuurconnect ook de ‘prerecorded livestream’. Dat wil zeggen dat de voorstelling vooraf opgenomen wordt, maar dat we op het gezamenlijke kijkmoment live-content toevoegen (zoals bv. een interview met de artiesten, fotoslides uit deelnemende zorgcentra). Het live-gevoel blijft behouden door de interactie met publiek, artiesten en de inzet op sfeer & beleving ter plekke. Voordeel? Minder technische stress de dag zelf want technische storingen worden hierdoor grotendeels uitgesloten.

Niet zeker hoe zo’n livestream juist werkt? Cultuurconnect nam een handig instructiefilmpje op met Thiebout Lalemant van WZC Heilig Hart Grimbergen.


“De voorbije keren maakten we ook gebruik van het uitgesteld kijken. Vandaag kozen we om het voor bewoners met een dementieel probleem op de afdeling zelf te doen en morgen organiseren we de stream in de feestzaal voor de andere bewoners. We bereiken steeds meer mensen en ik hoor alleen maar lovende woorden over het initiatief!”

– Thiebout Lalemant, Ergotherapeut WZC Heilig Hart Grimbergen

Interesse? Teken dan als zorgcentrum of cultuurdienst in op een livestream via het interesse- en inschrijvingsformulier van Cultuurconnect.

Opgelet! Vul als cultuurdienst volgende gegevens in:

  1. Bij facturatieadres: IGS Cultuur Noordrand, p/a Plasstraat nr. 3, 1860 Meise, BE0740.822.256.
  2. Bestelbon en bestelbonnummer moet je NIET invullen
  3. Bij tarief kruis je regio-formule aan (€435 incl btw)

Heb je een vraag, neem dan contact op met jo.sollie@cultuurnoordrand.be.


Blije bewoners in WZC Parkhof in Machelen

Voor de eerste livestream van het seizoen, gingen we een kijkje nemen bij WZC Parkhof in Machelen. De bewoners konden er genieten van de Franse chansons van Charles Aznavour, gebracht door Frank Merselis en de VRT Bigband.

Met een drankje erbij werd gezellig nagepraat over de muziek, terwijl handen enthousiast mee tikten op het ritme van de herkenbare melodieën.

Achteraf spraken we met bewoner Paula Marselis: “Ik luister nog elke dag naar muziek in mijn kamer hier. Het was dus heel fijn om nog eens een optreden te kunnen volgen met een publiek. De muzikanten waren fantastisch.“